סדנא בנושא הלהג והתרבות המצרית עם העיתונאי הישאם פריד (אלכסנדריה)

העיתונאי הישאם פריד העביר לתלמידי ערבית מדוברת סדנת מבוא לערבית מצרית

אזיכּום?
קורס ערבית מדוברת ביקורו של הישאם פרידבמסגרת קורס ערבית מדוברת למתחילים, אירחה התכנית ללימוד ערבית את המרצה והעיתונאי המצרי, יליד אלכסנדריה, מר הישאם פריד לסדנת היכרות עם השפה המצרית. הישאם הוא עיתונאי מומחה לעניניי מצרים בתחנות רדיו וטלוויזיה בישראל, הוא דובר ערבית, אנגלית, צרפתית ומעט עברית. הישאם הגיע לתכנית בכדי לפתוח צוהר למצרים המכונה בערבית "אם העולם" (אום אלדניא), הלא היא המדינה הערבית הגדולה ביותר באזורנו.

[rev_slider hisham] הסדנאות של חיכמה – התכנית ללימוד ערבית, מהוות חלק בלתי נפרד מתכנית השיעורים הייחודית שלנו, והן נועדו להעשיר את עולמם ואת ידיעותיהם והיכרותם של התלמידים עם השפות והתרבויות הערביות. סדנה זו למשל, מאפשרת לסטודנטים לעמוד על ההבדלים בין הלהג המצרי ללהגי הערבית המדוברת השונים בארץ ובמזרח התיכון בכלל, ולספק הצצה מבפנים לייחודו של להג או שפה זאת, המובנת למרבית דוברי הערבית בעולם משום היותו שפת המוסיקה והקולנוע הנפוצה ביותר. לסיום חלק עימנו מר פריד את תובנותיו על העמים המצרי והישראלי ועל חשיבות לימוד השפה הערבית בכלל והמצרית בפרט, ותרגל עם הסטודנטים משפטים וביטויים קצרים בשפה המצרית המדוברת.

רוצים ללמוד ערבית מדוברת? חיכמה – התכנית ללימוד ערבית מזמינה אתכם להצטרף, אין צורך ברקע קודם בשפה הערבית.

הצטרפו לרשימת התפוצה ותקבלו עדכונים אודות זמני קורסים, סדנאות ייחודיות ומאמרי העשרה – היישר לתיבת הדוא"ל שלכם. להרשמה לעדכונים לחצו כאן

 

אודות התכנית ללימוד ערבית

חיכמה - התכנית ללימוד ערבית, היא תכנית מקיפה לימוד שימושי ומודרני של השפה הערבית אשר פותחה על ידי מזרחנים, אנשי תקשורת ואקדמאים בתחומי השפה הערבית והמזרח התיכון. התכנית מפעילה בית ספר ללימוד השפה הערבית המדוברת, הספרותית והתקשורתית במגוון רמות לצד סדנאות ללימוד והכרת תרבויות המזרח התיכון בפריסה ארצית כאשר מרכז התכנית הינו באוניברסיטת בר אילן. צוות התכנית הינו בעל השכלה אקדמית רלוונטית לתחומי הלימוד, והינו בעל ניסיון מעשי בהוראת ערבית מדוברת וספרותית של 10 שנים ומעלה, בנוסף לניסיון בתחומי התקשורת והחברה הערבית המודרנית.