"לסאנכּ חצאנכּ" – מה אמר חה"כ אבי דיכטר ליו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה?

"לסאנכּ חצאנכּ אנ צנתו צאנכּ וין ח'ונתו ח'אנכּ" – מה אמר חה"כ אבי דיכטר ליו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה?
אבי דיכטר איימן עודה
על רקע ההאשמות הבוטות של חה"כ איימן עודה (הרשימה המשותפת) כנגד מספר חברי כנסת וביניהם חבר הכנסת וראש השב"כ לשעבר אבי דיכטר (הליכוד), עלה האחרון על דוכן הנואמים והשיב לחה"כ עודה בעברית מתובלת במעט ערבית. בין הדברים שאמר חה"כ דיכטר מצאנו את הפתגם הבא בשפה הערבית המדוברת:

لسانك حصانك ان صنته صانك وان خنته خانك
 לְסַאנַכּ חְצַאנַכּ, אִנ צוּנְתוֹ צַאנַכּ, וִאן ח'וּנתוֹ חַ'אנַכּ  לשונך היא סוסך, אם שמרת עליה היא תשמור עליך, אם בגדת בה היא תבגוד בך  

לאחר הדברים, הוסיף חה"כ דיכטר, כי הפעם אתה איימן עודה, בגדת בלשונך ולכן גם היא תבגוד בו, ועל הבגידה הזו אתה תשלם מחיר יקר.

הערב במליאת הכנסת ביקשתי לנצל את הבמה כדי להשיב אחת ולתמיד לח"כ איימן עודה, זה המתיימר לייצג את המגזר הערבי בישראל. זה שהפך את מנהיג חמאס , שייח יאסין , שאחראי למותם של מאות ישראלים ביניהם גם ערבים, למנהיג הרוחני שלו. המגזר הערבי מתבייש באמירותיו של עודה . והם יודעים למה. חיסולם של רבי מרצחים כמו שייח יאסין וראנטיסי נועדו לדבר אחד- שמירה על בטחונם של כל אזרחי ישראל בלי הבדלי דת צבע ומין. אני גאה על כך.שתפו

‎Posted by ‎אבי דיכטר – Avi Dichter‎ on‎ יום שני 28 מרץ 2016

אודות התכנית ללימוד ערבית

חיכמה - התכנית ללימוד ערבית, היא תכנית מקיפה לימוד שימושי ומודרני של השפה הערבית אשר פותחה על ידי מזרחנים, אנשי תקשורת ואקדמאים בתחומי השפה הערבית והמזרח התיכון. התכנית מפעילה בית ספר ללימוד השפה הערבית המדוברת, הספרותית והתקשורתית במגוון רמות לצד סדנאות ללימוד והכרת תרבויות המזרח התיכון בפריסה ארצית כאשר מרכז התכנית הינו באוניברסיטת בר אילן. צוות התכנית הינו בעל השכלה אקדמית רלוונטית לתחומי הלימוד, והינו בעל ניסיון מעשי בהוראת ערבית מדוברת וספרותית של 10 שנים ומעלה, בנוסף לניסיון בתחומי התקשורת והחברה הערבית המודרנית.